Każdy człowiek rodzi się z pewnymi, indywidualnymi cechami, o których astrologowie twierdzą, że powstają one dzięki znakom zodiaku, które otrzymujemy. Otrzymujemy od nich zestaw wad oraz zalet, lecz także określone dary oraz siły wyższe. Legendy twierdzą, iż Zeus podarował każdemu znakowi 1 specjalną siłę wyższą, sprawiającą, że jesteśmy wyjątkowi. Wyjaśnienie wszystkich z darów to mity.

1. Baran jest znakiem honoru.

Łączy się z nim legenda o złotym runie.

Runo jest złocistą skórą barana ze skrzydłami z mitu. Mówi się, iż jest on odpowiedzialny za uratowanie życia królewskich dzieci Fryksosa oraz Helle, które prawie zostały zabite przez ich zazdrosną macochę. Następnie Fryksos postanowił złożyć go w ofierze dla bogów. Złocista skóra znajdowała się na drzewie dębu, w gaju Aresa, którego pilnował bardzo groźny smok. Jazon oraz Agronaci bardzo chcieli ją zdobyć. Jazon mocno wierzył, iż jest on w stanie zdobyć złote runo. Był on jednak pewny, iż nie uda mu się to zrobić samemu, lecz razem ze swoją silną, zgraną drużyną, bo pracując zespołowo było to łatwiejsze. Madea, która kochała się w Jazonie, na koniec pomogła mu zdobyć skórę.

Osoby, które są spod znaku Barana uważają, iż honor oraz wiara w siebie są najważniejsze. Podejmując się jakiemuś wyzwaniu, są pewni, iż wszystko będzie tak jak to zaplanowali. Nie oznacza to, że są intuincyjni bądź zbyt optymistyczni. Są oni bardzo silni, honorowi oraz mocno wierzą w siebie. Cechy te sprawiają, że osiągają sukces. Barany nigdy się nie poddają.

2. Byk jest znakiem siły.

Łączy się z nim legenda o Minotaurze.

Król Krety miał syna, który był pół-człowiekiem i pół-bykiem i nazywał się Minotaur. Po jego narodzinach, król kazał zbudować skomplikowany labirynt, w którym zamieszka jego syn. Kązdego roku, synowi Króla ludzie składali w ofierze po siedem dziewczyn oraz chłopaków, którzy zostawali wpuszczani do labiryntu, w którym ostatecznie zjadał ich żądny krwi Minotaur. Tezeusz został wybrany na jedengo z nich, jednakże zanim wszedł on do labiryntu, siostra Minotaura Ariadna, która była w nim zakochana, podarowała mu kłębek nici, którą on wykorzystał, żeby po wejściu do labiryntu oraz zabiciu Minotaura mógł z niego także wyjść bez stracenia orientacji i pozostania w nim.

Bogowie podarowali Bykom siłę. Bez względu na to, co dzieje się w ich życiu, byki zawsze znajdują w sobie ogromną siłę, dzięki której są w stanie za każdym razem przejść przez burzę i obejść się bez szwanku. Pomaga ona im być jak skały, które są nie do złamania. Byki chcą od życia miłości i zrozumienia, a nie adrenaliny.

3. Bliźnięta są znakiem komunikacji.

Łączy się z nimi legenda o Kastorze oraz Polluxie.

Kastor oraz Pollux byli braćmi bliźniakami nazywanymi Dioskurami. Legendy twierdzą, iż byli to herosi, synowie Zeusa oraz Ledy, która była królową Sparty. Byli oni towarzyszami Jazona podczas wyprawy po skórę. Łączyło ich tylko to, że jeden z nich - Pollux był nieśmiertelny, natomiast drugi - Kastor był śmiertelny. Bliźniacy przeżyli zdradę, w której zginął Kastor. Jego brat był tak zrozpaczony, iż udało mu się zmiękczyć kamienne serce swojego ojca, który zdecydował się zaprosić go na górę Olimp, żeby mógł on żyć pomiędzy bogami, a następnie zmienić bliźniaków w gwiazdozbiory oraz umieścić ich na niebie ramię w ramię, żeby już nighy nie musieli się rozstawać.

Bogowie podarowali Bliźniętom umiejętności komunikacyjne. Bogowie zdają sobię sprawę z tego, iż rozmowa to podstawa wszystkich relacji międzyludzkich, pomagająca w rozwiązywaniu nawet najtrudniejszych sytuacji. Bliźnięta to z reguły ludzie, którzy chcą dużo wiedzieć. Dlatego też uważnie obserwują, zbierają informacje oraz chętnie przeżywają nowe doświadczenia. Osoby spod tego znaku niczego się nie obawiają, więc nie ma nic, co mogło by je ograniczać. Zbierane informację, na temat świata oraz ludzi pomagają ich w sukcesywnej komunikacji z innymi ludźmi.

4. Rak jest znakiem lojalności.

Wiąże się z nim legenda o Herkulesie oraz Hydrze Lernejskiej.

Główny bohater - Herkules musiał wykonać dwanaście prac, z których jedna to zabicie Hydry Lernejskiej, która była dziewięciogłowa oraz posiadała umiejętność zabijania ofiar poprzez swój oddech. Legendy mówią, iż była ona nieśmiertelna. Herkules oraz jego bratanek Jolaos postanowili zapalić przed jaskinią strzały, żeby ją z tamtąd wywabić. Pozwoliło mu to na odcinanie po kolei jej dziewięciu głów na wstrzymanym oddechu. Jednakże zorjentował on się, iż pozcięciu jednej głowy na jej miejscu pojawiała się kolejna. Podczas walki, do pomocy Hydrze wyruszył jej wspólnik, Wielki Rak, który użył swoich wielkich szczypiec, żeby ranić Herkulesa. Żeby mu pomóc, Jolaos płonącymi strzałami postanowił spalać miejsca głów, żeby zapobiec wyrastania następnych. Dzięki temu udało im się wspólnie pokonać Hydrę. Następnie udało im się także zabić wspólnika potwora, Wielkiego Raka. Był bardzo lojalny, co zauważyli bogowie i postanowili to docenić poprzez przeniesienie go na niebo i zamienienie w gwiazdozbiór.

Bogowie podarowali Rakom niezwykłą lojalność. Zawsze są one dobrej myśli jeżeli chodzi o ich znajomych oraz rodzinę. Oddali by oni za nich życie jeżli była by taka potrzeba. Czasami okazuje się, iż są zbyt ufne, ludzie to wykorzystują oraz bardzo przez to tracą.

5. Lew jest znakiem dumy.

Wiąże się z nim legemda o Herkulesie oraz Lwie z Nemei.

Lew z Nemei określany jest jako kazirodczy owoc związku Echidny, czyli pół-kobiety, pół-węża ze swoim synem. Lew ciągle wędrował po okolicznych wioskach oraz miasteczkach w celu znalezienie pożywienia. Nie bał się śmierci, ponieważ jego skóra była jego tarczą, która była za twarda na przebicie. Pierwszą z 12 prac Herkulesa zażądaną przez króla Eurysetusza było zabicie Lwa z Nemei. Król zlecając to zabicie był przekonany, że Herkules zostanie pokonany. Aby zlealizować zadanie, Herkules postanowił użyć wielkiego głazu do zamknięcia jednego z otworów w jaskini, w której przebywał lew. Następnie postanowił on wejść do środka kolejnym otworem oraz udusić potwora. Udało mu się to, a następnie, chcąc zdjąć z potwora skórę przeciął ją jego pazurem, a po wszystkim zaniósł królowi, który zszokowany oraz przestraszony nie chciał przyjąć. Dlatego też Herkules zostawił sobie skórę lwa o postanowił się nią okrywać.

Bogowie podarowali Lwom ogromną dumę, będącą dla nich pewnego rodzaju tarczą na niemiłe komentarze oraz opinie innych ludzi, dzięki której nie mogą ich one zranić. Duże pokłady wewnętrznej dumy oraz siły upodabniają Lwy do prawdziwych monarchów, którzy są w stanie godnie wszystko znieść. Nie zwracają uwagi na słabsze chwile, a płaczą tylko, gdy czują się samotne.

6. Panna jest znakiem zdolności do adaptacji.

Wiąże się z nią legenda o Persefonie.

Demeter, która była Boginą urodzaju oraz płodności wydała na świat cudną córkę o imieniu Kora. Matka z córką lubiły spacerować po łąkach w pobliżu oraz podziwiać piękno kwiatów. Demeter za każdym razem mówiła Korze, że nie może ona zrywać białych narcyzów poświęconych królowi podziemia - Hadesowi. Pewnego razu Kora zamiast posłuchać Demeter, postanowiła zerwać narcyza. Od razu po tym, u jej boku pojawił się Hades, który zabrał ją do swoich podziemi. Niedługo potem, Hades został mężem Kory, która zmieniła się w Persefonę. Demeter szukała córki przez bardzo długi okres czasu. Nie mogła jej znaleźć, więc postanowiła zwrócić się o pomoc do bogów. Zeus rozkazał Hadesowi, żeby oddał dziewczynę matce, lecz nie chciał się on na to zgodził, więc dał jej do spożycia zaczarowany owoc, który sprawił, że Persefona mogła spędzać pół roku z Demeter, a następnie pół roku musiała spędzać w podziemiach z mężem.

Bogowie podarowali Pannom zdolności adaptacyjne, które działają prawie w każdym przypadku. Podczas wszelkiego typu złych oraz nietypowych sytuacji życiowych, Panny są w stanie bez strachu i pośpiechu się do nich przystosować oraz cierpliwie czekać na nastąpienie zmian. Nigdy nie marnują one cennego czasu żeby się nad sobą użalać. Biorą to, co dostają od życia. Niczym trudnym jest dla nich poświęcenie swoich marzeń na rzecz stabliności życiowej. Sprawia to, że uważane są jako bardzo silne.

7. Waga jest znakiem sprawiedliwości.

Wiąże się z nią legenda o Temidzie.

Temida powstała z połączenia Nieba oraz Ziemi i była pierwszą żoną Zeusa, z którym stworzyła trzy córki o jednym imieniu Hora (bądź Mojra). Po jakimś czasie małżeństwo się rozpadło, jednakże Zeus oraz Temida postanowili pozostać przyjaciółmi. Jeżeli Zeus miał jakiś kłopot, zawsze pytał o radę Temidę, która chętnie mu pomagała, a jej rady były rozważne, konkretne oraz etyczne. Najważniejszy Bóg miał do niej odromne zaufanie i mówił jej o wszystkim. Byłą jedną z najstarszych bogiń, która na zawsze pozostała na górze Olimp.

Bogowie podarowali Wagom niesamowite poczucie sprawiedliwości. Trzymają się one jednych zasad, które są najważniejsze i nigdy nie ma od nich wyjątku. Wykazują się niezwykłą uczciwością, tym, że są bardzo wymagające od innych, a także samych siebie, oraz mądrością. Zawsze pozostają realistkami i nie uważają się za lepsze od innych. Nigdy nie mówią niczego bez przemyślenia.

8. Skorpion jest znakiem pasji.

Wiąże się z nim legenda o Orionie.

Orion to przepiękny młodzieniec, olbrzym, syn Posejdona oraz Euriale. Został oślepiony przez Króla Ojnopiona za chęć poślubienia bądź zgwałcenia jego córki - Merope. Jednak udało mu się odzyskać wzrok za pomocą promieni słonecznych. Zaraz po tym zdarzeniu Eos, która kochała się w nim, zabrała go ze sobą do Delos, gdzie był on sławnym, wytrawnym myśliwym. Heros był bardzo niemiły i gnębiący dla nimf, które zwiastowały pogodę. Po jakimś czasie miały one tego dość, więc spytały o pomoc Zeusa, który przeniósł je do nieba i stworzył Plejady. Niewiele czasu później Orion jakimś sposobem spotkał Artemidę, którą traktował znieważająco, więcpostanowiła ona zesłać na niego Wielkiego Skorpiona. Orion zmarł od jego ukąszenia, a po śmierci przeniesiono go na niebo.

Bogowie podarowali Skorpionom ogromną pasję. Posiadają one świetną intuicję i zazwyczaj są pewne tego, co chcą od życia. Z reguły Skorpiony to uparciuchy, które są bardzo konsekwentne w dążeniu do realizowania swoich pragnień. Mają w sobie bardzo dużo cierpliwości, przez co rzadko popełniają błędy. Są świetnymi planerami i równie świetnie potrafią przewidzieć kolejny krok przeciwnika. Zawsze są pierwsze. Płynie w ich żyłach ogrom pasji napędzającej ich do realizowania celów.

9. Strzelec jest znakiem szczęścia.

Wiąże się z nim legenda o Chironie.

Chiron to najmądrzejszy oraz najpotężniejszy Centaur. Nie był barbarzyńcą, a dodatkowo był nieśmiertelny. Można znaleźć parę opinii o tym, skąd on pochodził. Niektórzy twierdzą, iż jego ojciec to Kentauros, a niektórzy, że jest nim Kronos. Chiron miał świetne wykształcenie i potrafił leczyć. Był mentorem mnóstwa herosów takich jak: Asklepios, Jazon, Achilles, Eneasz oraz Herkules. Ostatni na tej liście - Heros jest powodem śmierci Chirona. Któregoś dnia, przyszedł on do Chirona aby podarować mu dzban, który dostał od Dionizosa. Chiron chętnie go od niego wziął, leczwiedział, że lepiej będzie jeśli go nie otworzy, bo może to zdenerwować jego pobratymców. Herkules bardzo go o to prosił. Po chwili Chiron zgodził się, co doprowadziło do przewidzianej walki, podczas której Herkules trafił swoją zatrutą strzałą w Chirona. Centaur nie umarł ze względu na swoją nieśmiertelność, lecz był w ogromnym bólu. Po pewnym czasie Zeus zapytał go, czy wolałby umrzeć. Chiron zgodził się i przekazał swój dar Prometeuszowi.

Bogowie podarowali Strzelcom poczucie szczęścia. Osoby z pod tego znaku zodiaku zawsze są zadowolone z tego, co posiadają. Zawsze są spokojne i nie marzy im się więcej niż potrzebują. Dostają od losu tylko to, czego pragną. Tak właśnie było w przypadku Chirona i jego nieśmiertelności. Miał ją, gdy jej potrzebował, lecz gdy zdecydował się na śmierć nie był już nieśmiertelny i mógł odejść w spokoju. Świetnie jest, kiedy mamy jakikolwiek wybór.

10. Koziorożec jest znakiem sukcesu.

Wiąże się z nim legenda o Amaltei.

Zeus - najważniejszy Bóg to syn Kronosa i Rei. Jego ojciec dowiedział się o przepowiedni, która zapowiadała, iż której z jego dzieci zamierza pozbawić go tronu oraz zabić. Dlatego też postanowił połykać każde dziecko od razu po narodzinach. Reja chcąc uratować chociaż jedno dziecko, zamiast Zeusa, dała Kronosowi do zjedzenia kamień, który zawinęła tak, żeby Kronos nie wiedział co połykał. Po tym incydencie, Zeusem zaopiekowały się nimfy. Niedaleko nich mieszkała koza, która nazywała się Amalteja. Obięła ona nad nim opiekę po nimfach. Dawała mu do jedzena swoje mleko i dobrze się nim opiekowała. Któregoś dnia złamał jej się jeden z rogów. Malutki Zeusek wziął róg w ręce, a następnie go pobłogosławił. Od tego czasu stał się on rogiem obfitości, co skutkowało tym, że zawsze znajdowało się w nim to, czego zachciała sobie osoba, która była jego właścicielem. Gdy koza umarła, Zeus postanowił wyprawić jej skórę oraz okrywać się nią na walkach. Była jego tarczą, ponieważ była nie do przebicia.

Bogowie podarowali Koziorożcom dążenie do sukcesu oraz osiąganie go. Osiągnięcie sukcesu nie zawsze jest łatwe, lecz Koziorożce zawsze portafią znaleźć w głębi siebie determinację oraz są bardzo konsekwentne. Nie przejmują się przeciwnościami i świetnie radzą sobie z potknięciami. Zdają sobie sprawę z tego, iż sukces można osiągnąć tylko poprzez ciężką pracę oraz poświęcenia.

11. Wodnik jest znakiem unikatowości.

Wiąże się z nim legenda o Ganimedesie.

Ganimedes to książe Krety oraz niezwykły i wyjątkowy młodzieniec. Był słynny z bycia nieprzeciętnie przystojnym urody oraz bardzo miłym. Na każdym robił dobre wrażenie, lecz najbardziej nie mógł mu się oprzeć Zeus. Mówi się, iż Zeus był zakochany w Ganimedesie. Nie mógł on z nim być, więc postanowił zamienić się w orła i porwać go do Olimpu. Następnie Zeus dał jemu ojcu za to wynagrodzenie i dał kochankowi miejsce pośród Bogów, a także nieśmiertelność oraz wieczną młodość. Hera jako jedyna była zazdrosna, reszta byłą zachwycona. Gdy w Olimpie odbywały się uczty, Ganimedes napełniał kielich Zeusa oraz kielichy reszty Bogów eliksirem młodości.

Bogowie podarowali Wodnikom niezwykłość oraz nieprzeciętność. Dary te niestety nie sprawiają, że ich problemy same się rozwiązują, lecz sprawia, że są one powszechnie szanowane oraz podziwianie, ponieważ są ponadprzeciętne. Nie jest problemym rozróżnienie ich w tłumie.

12. Ryby są znakiem wyobraźni.

Wiąże się z nimi legenda o Tyfonie.

Tyfon jest jedną z najbardziej przerażających postaci pojawiających się w zapisach mitologii o greckich Bogach. Był on synem Gai oraz Tartara. Pewnego razu Tartar bardzo zdenerwował swoją żonę Gaję swoim zachowaniem, więc postanowiła ona uratować przed nim swoje dzieci – giganty. O pomoc zapytała Hadesa. Władca podziemi podarował Gai 2 zapłodnione jego nasieniem jajka, które nakazał zakopać głęboko w ziemi. Jedno z nich okzało się zawierać strasznego potwora Tyfona. Po urośnięciu, Tyfon postanowił zaatakować górę Olimp, na której byli wszyscy bogowie. Wszedł tam i pozamieniał wszystkich w zwierzęta. Afrodyta wraz z synem Erosem zamienili się w rybki. Zeus był jedynym, który odważył się z nim walczyć. Pierwsza runda okazał się być dla niego porażką. Został on obezwładniony przez Tyfona. Jednakże w następnej rundzie szanse zaczęły się wyrównywać, aż wreszcie było coraz bliżej wygranej Zeusa. Zdenerwowany Zeus podniósł górę Etnę oraz położył ją na Tyfonie. Olbrzym został zabity. Mówi się, że lawa tryskająca czasami z wulkanu Etna to resztki po piorunach króla bogów.

Bogowie podarowali Rybom niezwyką fantazję. Ryby często bujają w obłokach, mają wiele nierealnych marzeń oraz za dużo sobie wyobrażają. Dla wszystkich wokoło ich wizje nie mają sensu, lecz oni z całych sił próbują je spełnić. Są oni prawdziwymi wizjonerami. Czasami może to doprowdzić do znalezienia się ich na górze, lecz czasami może to doprowdzić do szybkiego spadku z powrotem na ziemię. Dzisiejszy świat bardziej sprzyja realistom aniżeli ludziom, którzy nie umieją stać mocno na ziemi. Gdy ryby się rozczarują, próbują kłamać oraz brać używki, które niezbyt dobrze na nie wpływają.

Główne zdjęcie: magia.onet.pl