Na poniższym zdjęciu widać człowieka, wyglądającego jak rolnik. Zamieszkuje on w Południowej Ameryce. Jednakże nie jest on rolnikem i zaraz doiwecie więcej o jego prawdziwej historii, ponieważ jest ona warta przeczytania.

Jego imię to Jose Mujica. Mieszka on w Urugwaju na niewielkiej faremce ze swoją żoną oraz suką Manuelą. Na zdjęciu widać, że suczka nie ma jednej nóżki.

foto: google.com

Życie Jose'a jest bardzo skromne, ale szczęsliwe. Za to jego praca nie jest już taka skromna.

foto: google.com

Odbywa się ona w tym wielkim budynku. Ten budynek jest parlamentem Urugwaju. Jose nie pracuje tam jako portier bądź sprzątacz. Ma znacznie lepszą posadę.

foto: google.com

Jest tutaj szefem. Oto Prezydent Urugwaju. Wódz jakiego nie widzieliście nigdy wcześniej.

foto: google.com

Na wszystkich swoich spotkaniach wygląda w ten sposób. Jose znany jest jako najbiedniejszy prezydent świata, ponieważ 90 procent tego, co zarobi oddaje udzelając się charytatywnie, a zarabia on 12 tysięcy dolarów. Jego pozostała wypłata, to przeciętna wypłata każdego obywatela. 9 lat temu postanowił on przekazać całe swoje roczne dochody na socjalny fundusz budowlany.

foto: google.com

Każdy uważa, że jest on bardzo skromny. Brał on czynną walkę w obronie swojego ludu, a potem trafił do więzenia na 14 lat, gdy wojsko objęło sprawowanie nad krajem.

foto: google.com

Jose nie uważa się za lepszego od reszty. Traktuje siebie jako zwukłego obywatela. Jego prywatny samochód to stary Volkswagene garbus.

foto: google.com

Jest on niesamowitym przykładem dla wszystkich, którzy obejmują podobne stanowiska.

Główne zdjęcie: google.com