Miłośnicy własnych upraw wiedzą, ile czasu, zabiegów i wysiłku trzeba włożyć, by cieszyć się obfitymi i pysznymi zbiorami. Ponieważ sami uwielbiamy własnoręczną hodowlę, postanowimy podpowiedzieć Wam kilka prostych sposobów, ułatwiających osiągnięcie tego celu..

1) Do posadzenia maleńkich roślinek postaraj się wykorzystać zbędne kartony po jajkach.

foto: google

2) Możesz także wypróbować połówki cytryn, które zapewnią roślinom wiele wartości odżywczych.

foto: google

3) Rośliny o małym zapotrzebowaniu na wilgoć możesz posadzić w zwykłym rożku, co umożliwi Ci kontrolowanie nadmiaru wody.

4) Dobrym pomysłem w domowej hodowli roślin jest po prostu wykorzystanie pustych puszek po napojach, które trzeba jedynie przeciąć.

foto: google

5) Uważasz, ze aktualnie panująca zbyt niska temperatura może stanowić zagrożenie dla Twoich roślinek? Zabezpiecz je wykorzystując do tego celu plastikową butelkę. Roślinę wstaw do rozciętej na pół butelki i przykryj górną częścią.

foto: google

6) Jesteś estetką i zależy ci, aby twoje grządki były idealne? Wykorzystaj foremki na muffinki! To takie proste!

foto: google

7) Jeśli posiadasz delikatne roślinki, które zabezpieczyć chcesz przed wiatrem, wystarczy Ci do tego celu dowolna prosta metalowa konstrukcja.

foto: google

8) Nie pamiętasz dokładnie, co rośnie w jakim miejscu? Wykorzystaj stare łyżki, które ozdobisz ładnym napisem i na przykład dekoracyjną wstążeczką.

foto: google

9) Jeśli nie chcesz nawozem przy okazji dokarmiać chwastów, po prostu przykryj ziemię między grżądkami gazetami, których już nie czytasz.

foto: google

10) Dobrym pomysłem na odstraszenie ptaków a także niewielkich zwierzaków są powbijane w ziemię plastikowe widelce.

foto: google

11) Bardzo ciekawą i nietypową atrakcją w Twoim ogrodzie będą zwyczajne kamyki pokolorowane fluorescencyjną farbą. Pomaluj je więc według własnego pomysłu i rozsyp na ścieżce

foto: google

12) Do udekorowania ścieżek możesz także użyć starych, opróżnionych butelek

foto: google

13) Wykorzystaj tzw. nieśmiertelność niektórych roślin. W ten sposób można wciąż wykorzystywać np. sadzonki cebuli, które należy wciąż wsadzać do ziemi.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com