Nie jest już sekretem, że nasz kolor oczu dużo o nas mówi! Naukowcy ze Szwecji są w stanie to udowodnić. Wszystko za sprawą połączeń neurologicznych w mózgu. Zdarza się przecież, że oczy są nawet wielokolorowe, a to też o tym świadczy. Dowiedz się, co naukowcy odkryli o tobie!

1. Ciemne (czarne, brązowe) oczy

Źródło: podaj.to

Posiadacze ciemnych tęczówek mogą okazać się prawdziwymi przywódcami. Czasem jest to niepozorne i ukryte, ale w odpowiednim momencie życia na pewno się ujawni. Ciemnoocy mają duże pokłady energii, są żywiołowe i szybko myślą. Potrafią być kreatywni i stanowczy. Nie brakuje im również tajemniczości.

Potrafią być prawdziwymi śpiochami i ciężko ich rano wyciągnąć z łóżka. Lepiej z nimi nie zadzierać, bo potrafią pokazać pazury, ale najczęściej są bardzo przyjaznymi i pozytywnymi osobami.

2. Oczy piwne i bursztynowe

Te dwa kolory oczu zostały opisane razem, ponieważ tęczówka może zmieniać kolory w zależności od światła i otoczenia. Czasem potrafi nawet wpadać w zielony – takie oczy są naprawdę piękne. Nie będzie chyba zaskoczeniem, kiedy powiemy, że ta zmienność kolorów symbolizuje zmienność charakteru. Taki kolor oczu na pewno nadaje wyjątkowego wyglądu.

Osoby o tym kolorze oczu potrafią być szaleni i spontaniczni, a jednocześnie spokojni i tajemniczy. Według doktora z Australii ten kolor oczu powstał na skutek zaburzeń wątroby.

Źródło: podaj.to

3. Oczy niebieskie

Oczy niebieskie, życie królewskie… nie wzięło się znikąd. Posiadacze niebieskich tęczówek są szaleni i żądni przygód. Często chodzą z głową w chmurach, ale są niezwykle silni i wytrzymali. Potrafią wypić dużo alkoholu, a na drugi dzień czuć się świetnie i świeżo. Mają tendencje do zamykania się w sobie i ciężko im przyznać się do błędów.

Źródło: podaj.to

4. Oczy szare

Posiadacze szarych tęczówek są tak samo tajemniczy, jak Ci z piwnymi oczami. Zazwyczaj jest to mieszanka wybuchowa. Osoby o takim kolorze oczu są niezwykle szczerzy i wierni. Zawsze stoją po stronie prawdy. Są niezwykle taktowni i elokwentni. Potrafią wiele w życiu znieść.

Źródło: podaj.to

5. Oczy zielone

Osoby zielonookie są tajemnicze i szalone. Ciężko przewidzieć ich zachowania i reakcje, ale dzięki temu są niezwykle kreatywni i pomysłowi. Mogą być wybuchowi i spokojni jednocześnie.

I jak? Zgadza się? Koniecznie daj znać!

Główne zdjęcie: podaj.to