Twoje pranie może być czyste i pachnące bez stosowania środków chemicznych!

Każda pani domu wie, ile pieniędzy pochłania zwyczajne pranie. Proszki do prania, płyny do płukania, wybielacze, odplamiacze, pasty… a na koniec i tak rozczarowanie, bo nie działają tak dobrze jak w reklamie. No i ta chemia, której tyle wokół na co dzień…

A może warto wypróbować prosty i naturalny składnik, który każda z nas ma w domu? Sprawdź, a Twoje pranie w końcu wyjdzie tak, jak powinno!

foto: chwilesloneczne.blogspot.com

Dodaj do każdego prania pół szklanki octu, a kolory Twoich ubrań staną się żywsze, a wszystkie kłaczki i zmechacenia będą się oddzielać same. Spróbuj zastosować ocet zamiast płynu do płukania, a efekt będzie podobny, przy czym ocet nie zaszkodzi środowisku. Pomoże Ci także pozbyć się plam z białych ubrań.

foto: chwilesloneczne.blogspot.com

Wszystkie przecież miałyśmy kiedyś problem ze śladami z proszku na ubraniach, potrafi on także powodować reakcje alergiczne – a wystarczy tylko pół szklanki octu, aby pozbyć się kłopotów.

Ocet oprócz tego pomoże w neutralizacji nieprzyjemnych zapachów.

foto: chwilesloneczne.blogspot.com

Jak go wykorzystać do tego akurat celu?

Uciążliwe plamy i mocno zabrudzone tkaniny namocz po prostu w ciepłej wodzie z octem, a najlepiej pozostaw je na noc. Potem upierz je w tradycyjny sposób.

Ocet ułatwi także życie właścicielom zwierząt domowych, ponieważ znacznie ułatwi pozbycie się sierści z tkanin. Dodając go do ostatniego płukania zabezpieczysz odzież przed elektryzowaniem.

foto: chwilesloneczne.blogspot.com

Ocet przyda się także w praniu ręcznym – dodaj 60 ml octu do wody, odczekaj pół godziny a nawet najbardziej delikatne tkaniny będą jak nowe.

I co ważne – dodając ocet do prania jednocześnie czyścisz pralkę!

Główne zdjęcie: chwilesloneczne.blogspot.com