W 2013 roku papieżem został Jorge Mario. Czasem mówi on coś kontrowersyjnego, dlatego rzecznik prasowy Watykanu mówi to często odkręcać. Jednakże w tym przypadku wcale nie musi on tego robić, chociaż na pewno znajdą się ludzie, którzy nie pochwalają tego, co papież powiedział. Lecz zdecydowana większość uważa, iż ma on zupełną rację.

Jakiś czas temu znowu zdarzyło się, że papież udzielał chrztów podczas pontyfikatu. Do kościoła przyszło 28 rodzin, żeby ochrzcić swoje dzieci. Było to trzynaście dziewczynek oraz piętnastu chłopców. Małe dzieci często płaczą, dlatego też można było się spodziewać, że któreś z nich zacznie płakać i w tym przypadku. Po nim zaczęły płakać kolejne dzieci.

To, jak zareagował papież było wzruszające. Powiedział on z uśmiechem od ucha do ucha, że nareszcie „rozpoczął się koncert”. Było to bardzo miłe w porównaniu do tego, co zazwyczaj dzieje się w sytuacji, w której podczas mszy, na której są dzieci, jedno z nich zaczyna płakać, a pozostali goście oraz ksiądz się irytują na płaczącego bobasa i dosłownie wyrzycają matkę z dzieckiem z kościoła, żeby jeuspokoiła. Dlatego też reakcja papieża jest taka zaskakująca.

foto: chwilesloneczne.blogspot.com

Jednakże nie jest to wszystko, co się wtedy wydarzyło. Po tym komentarzu papież Franciszek postanowił bardziej rozwinąć temat karmienia piersią w miejscach publicznych.

Dodał on wtedy, że przecież dzieci są dziećmi i zawsze płaczą. Spowodowane jest to tym, że są w miejscu, w którym wcześniej nie były. A gdy płacze jedno, zaczyna płakać też reszta.

Dodał także, że Jezus także płakał i że lubi on myśleć o tym, że pierwszym jego kazaniem był jego płacz.

Na koniec powiedział jeszcze coś, co niektóym ososbom wydaje się kontrowersyjne.

Powiedział, że płacz dzieci może być spowodowana tym, że są one głodne, ponieważ msze są długie i poprosił mamy, żeby karmiły swoje dzieci bez strachu, ponieważ jest to normalnie i naturalnie, i że Maryja także karmiła swojego syna.

foto: chwilesloneczne.blogspot.com

Według niektóych słowa papieża, zachęcające do karmienia piersią w miejscach publicznych, takich jak kościoły, są bardzo kontrowersyjne. Jednakże według nas, papiez Franciszek ma rację, ponieważ jest to sprawa jak najbardziej naturalna oraz normalna.

Główne zdjęcie: chwilesloneczne.blogspot.com