Nawet jeżeli porządki domowe nie są Twoim ulubionym zajęciem, to osiągnięte wyniki zazwyczaj potrafią wynagrodzić nakład wysiłku jaki w to włożyłaś. Poczucie porządnie spełnionych powinności, kiedy wszystkie brudy wokoło zostały wyczyszczone nie może być porównane do niczego innego. Dlatego też zrealizowaliśmy dla Ciebie komplet rad, które pomogą Ci utrzymać Twoje mieszaknie w absolutnym porządku.

Odnowienie stołu

foto: lolmania

Wymieszanie połowy szklanki octu z połową szklanki oliwy z oliwek, zanurzenie w tym szmatki oraz dokładne przetarcie drewna. Sprawi to, że pozbędziesz się wszelkich plam oraz zadrapań, a twój stół będzie wyglądał jak nowy.

Wybielenie poszewek na poduszki

foto: lolmania

Dodanie do połowy szklanki proszku do prania 1 szklanki proszku do zmywarki, 1 szklanki wybielacza, połowy szklanki boraksu oraz zalanie wrzątkiem.

Czyszczenie szafek

foto: lolmania

Wymieszanie 1 łyżki oleju roślinnego z 2 łyżkami proszku do pieczenia oraz wyszorowanie szafki używając szczoteczki bądź szmaty.

Czyszczenie kranów oraz słuchawek prysznicowych

"]3068[/img]

Brzydko wyglądającego kamienia na kranach oraz słuchawkach prysznicowych możesz pozbyć się używając w tym celu octu. Zazwyczaj wystarczy, że pozostawisz przyrządy w occie na troszkę więcej niż kwadrans.

foto: lolmania

Jeżeli to nie zda rezultatu, po prostu owiń przyrząd plastikowym workiem i zostaw go na nim przed godzinkę i spłucz.

Czyszczenie żelazka

foto: lolmania

1. Przykrycie deski do prasowania papierem oraz rozsypanie odrobiny soli.

2. Włączenie żelazka na maksymalną temperaturę ówcześnie wylewając z niego wodę oraz wyłączając parę.

3. Poruszanie żelazkiem na papierze z solą jakby się go prasowało.

Dzięki temu pozbędziesz się całego brudy z żelazka.

Czyszczenie żeliwnych patelni

foto: lolmania

Potrzebne materiały:

  • środek do czyszczenia kuchenek
  • gumowe rękawice
  • worek na śmieci

Posmarowanie patelni środkiem do czyszczenia kuchenek używając do tego rękawic, włóżenie patelni do worka na śmieci oraz odczekanie paru dni. Sprawdzanie co dwa dni, czy to pomaga, a jeżeli widoczne są efekty, ale część brudy wciąż została na patelni zwyczajnie zostaw patelnię w worku na kolejne dwa dni.

Pozbywanie się pleśni z fug

foto: lolmania

Przygotowanie waty oraz zrobienie z niej centrymetrowych kuleczek. Zanurzenie kuleczek w wybielaczu, umieszczenie ich na miejscach, w których wsytępuje pleśń oraz pozostawienie ich na całą noc. Zdjęcie kuleczek z rana oraz usunięcie pozostałej pleśni używając do tego szczoteczki do zębów.

Czyszczenie kratki kuchennej

foto: lolmania

Usunięcie tłuszczu z kratki kuchennej jest możliwe przy użyciu amoniaku. Wystarczy, że włożysz kratkę do plastikowej torebki, dodasz do niej około trzech łyżek amoniaku, pozostawisz na pół doby, a po tym czasie ją dokładnie spłuczesz.

Czyszczenie sztućców

foto: lolmania

Sztućce mogą zostać łatwo wyczyszczone przy użyciu wrzątku, folii aluminiowej, a także soli. Wystarczy, że wyścielesz miskę folią aluminiową, włożysz do niej sztućce, posypiesz solą oraz zalejesz wrzątkiem i pozostawisz na pół godziny. To sprawi, że Twoje sztuśce będą błyszczały nowością.

Usuwanie plam z kanapy

foto: lolmania

Jeżeli chcesz pozbyć się plam z kanapy utworzonej z mikrofibry, potrzebować będziesz tylko białej szczotki oraz niewielkiej ilości spirytusu, a także odrobiny proszku do pieczenia w celu zniwelowania ostrego zapachu spirytusu.

Główne zdjęcie: lolmania.eu