Niektóre z kwiatów doniczkowych potrafią poprawić samopoczucie. Inne zaś potrafią uspokajać. Istenieją też takie, które prawdopodobnie przynoszą szczęście, fortunę oraz miłość. Są na świecie także kwiaty, które nie powinny być przechowywane w domach, a szczególnie w sypialniach. Są to w szczególności kaktusy. Nie ważne jaka jest pora roku oraz temperatura na dworzu, ludzie ochoczo otaczają się wielokolorowymi roślinami. Kwiatki nie tylko nadaja się do udekorowania nimi wnętrza mieszkania oraz poprawienia wyglądu lecz również do zwiększenia ilość tlenu w pomieszczeniach oraz do nadania mieszkaniu pięknego zapachu. Dodatkowo, niektóre rośliny doniczkowe posiadają czarodziejskie własności. Posiadanie ich w n aszych domach sprawia, że w naszych życiach gości promienność, spokój, miłość, a także harmonijność.

Kwiaty doniczkowe, które przynoszą szczęście

Pośród najpopularniejszych fartownych roślin są tak zwane Lucky Bamboo, czyli draceny, które wyglądem przypominają pędy bambusowe.Mają one niewielkie rozmiary, natomiast ich łodygi potrafią wyginać się w fantazyjną serpentynę. Mistrzowie feng shui uważają, iż te oto kwiaty wnoszą do domów harmonijność wszelkich żywiołów. Szczególnie jeżeli trzymane są one w wodzie zamiast ziemi i jeżeli ich łodygi przewiązane są czerwoną wstążką, która symbolizuje ogień. Ile łodyg potrzebujemy? Zależne to jest od naszego celu. Trzy bambusy portafia przynieść szczęście, pięć bambusów potrafi przynieść pieniądze, natomiast sześć bambusów potrafi przynieść zdrowie.

Grubosz, uważany za „drzewko szczęścia” potrafi wnieść do domów opanowanie oraz pozytywną moc. Jego kuliste liście są także symbolem bogactwa. Jeżeli nie macie w swoich domach harmonii to koniecznie zakupcie grubosze.

Kamelia słynie nie tylko ze swoich pięknych kwiatów, lecz również z tego, że portafi wnieść do domu ogromne ilości pozytywnej energii. Dodatkowo potrafi ona przynieść harmonię, wesołość oraz lojalnych znajomych.

Szczawiki są odpowiednikami czterolistnych koniczynek zapewniających bogactwo oraz błogosławieństwo. Są bardzo przydatne w domach.

Kwiaty doniczkowe dla każdego znaku zodiaku:

Baran – szczęśliwymi kwiatami Baranów są róże. Jednakże ważnym jest, żeby nie zostały one umieszczone w sypialni. Kolce róż często oznaczają kłopoty w związkach.

Byk – szczęśliwymi kwiatami Byków są fiołki, ponieważ przynoszą one harmonię oraz wrażliwość.

Bliźnięta – szczęśliwymi kwiatami Bliźniąt są irysy, ponieważ symbolizują one nieśmiertelność oraz potrafią wzmocnić wyobraźnię.

Rak – szczęśliwymi kwiatami Raków są maki, ponieważ pomagają one w radzeniu sobie z problemami oraz kłopotami z jakimi mierzymy się na codzień.

Lew – szczęśliwymi kwiatami Lwów są słoneczniki, ponieważ zapewniają one moc, energię, a także pozytywne nastawienie na życie.

Panna – szczęśliwymi kwiatami Panien są jaskry, ponieważ potrafia dodać one pewności siebie, oraz są bardzo pomocne w walce z kompleksami.

Waga – szczęśliwymi kwiatami Wag są niezapominajki, ponieważ potrafią one zwiększać skupienie, pomagają w podejmowaniu kluczowych decyzji oraz ułatwiają pozostanie wiernym.

Skorpion – szczęśliwymi kwiatami Skorpionów są orchidee, ponieważ potrafią one zapewnić miłość, a także ogromną namiętność.

Strzelec – szczęśliwymi kwiatami Strzelców są anturiumy, ponieważ ponieważ sprawiają one, że sa są one bardziej otwarte na uczucia oraz portafią ułatwić zaangażowanie się w związek miłosny.

Koziorożec – szczęśliwymi kwiatami Koziorożców są narcyzy, ponieważ portafią one ukoić emocje, pomóc w wyciszeniu oraz uleczyć problemy ze snem.

Wodnik – szczęśliwymi kwiatami Wodników są stokrotki, ponieważ tak samo jak anturium, pomagają one w zwalczaniu strachu przed zaangażowaniem się w związek miłosny.

Ryby – szczęśliwymi kwiatami Ryb są szałwie, ponieważ są to zioła, które pomagają wzmocnić intuicję oraz chronić przed negatywnymi mocami.

Kwiaty doniczkowe przynoszące pecha

Fachowcy wspólnie uważają, iż najpoważniejszą pomyłką, w sprawie roślin jest umiejscowienie w sypialni kaktusów, ponieważ są one symbolem cierpienia, nieudanych związków bądź partnerów, którzy będą nas krzywdzić. Kaktusy ogólnie nie nadają się na kwiatki doniczkowe i najlepiej będzie jeżeli wogóle nie będą się znajdomwały w naszych domach. Wyjątek to okolice drzwi frontowych, ponieważ gdy ustawimy je tam, będą nas one chronić przed włamywaczami.

Kiepski wybór to również bluszcz, jeżeli chcemy uzyskać szczęście miłosne, ponieważ jest on symbolem toksycznych relacji, zniewolenia oraz braku stabilności jeżeli chodzi o dawanie oraz branie.

Hibiskusy są bardzo wyjątkowymi oraz pięknymi roślinami, niestety nie poamagaja one w życiu miłosnym, lecz wręcz przeszkadzają. Jak mówią rózne legendy, hibiskusy sprawiają zahamowanie rozkwitu nowych miłości i przez tą związki nie mają szans na przetrwanie.

Także filodendrony nie cieszą się dobrą reputacją kwiatów doniczkowych, ponieważ według niektórych ludzi te kwiaty są częstym powodem rozwodów.

Główne zdjęcie: magia.onet.pl