Bezdomna kotka o imieniu Maszu pochodząca z Obnińska swoim bohaterstwem wyszła daleko poza Rosję.

Gazeta „New York Post” z USA postanowiła napisać artykuł o kotce, która uratowała niemowlę na mrozie w pudełku przykrywając je swoim ciałem i futerkiem.

foto: google.com

Ten post zamieszczony na portalu Facebook na oficjalnej stronie tej gazety zgromadził tysiące dobrych emocji, ponieważ jest pod nim więcej niż siedem tysięcy lajków oraz więcej dwa tysiące pozytywnych komentarzy. Czytelnicy gazety jasno wyrażali się o kocie jak o bohaterze, a także wyrażali chęć adopcji niemowlęcia, a także bezdomnej kotki.

foto: google.com

„Kalug Crossing” poinformowało media o tym, że nie określone osoby wyrzuciły dwumiesięczne dziecko na śmieci w pudełku. Jak się okazało, właśnie to pudełko oraz mieszkająca w nim kotka uratowały chłopcu życie. Podczas tych kilku godzin kotka podgrzewała maluszka, lizała go i miauczała chcąć zwrócić na nich uwagę przechodzących ludzi.

foto: google.com

Kiedy ktoś ją w końcu usłyszał, podeszli oni bliżej u ujrzeli niedawno narodzonego chłopczyka w pudełku z kotem. Od razu zabrali dziecko na szpital, gdzie lekarze uznali, iż jest ono całkowicie zdrowe. Nie wiadomo co teraz dzieje się z dzieckiem oraz kotem.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com