Czy wiedziałaś, iż przy użyciu zmywarki możesz umyć o wiele więcej niż tylko naczynia? Da się wyczyścić w niej czapki z daszkiem, zabawki twoich dzieci, a co najfajniejsze można w niej pasteryzować przetwory. Lecz zmywarka nie jest jedyną rzecą, mającą świetne właściwości. Okazało się, iż kapsułki do zmywarki też mogą zostać użyte na sześć różnych sposobów zamiast w zmywarce.

Jeżeli ciekawi cię do czego mogą się one przydać, czytaj dalej:

Sposób 1. Czyszczenie toalety

foto: google.com

Tabletki do zmywarki są skutecznym środkiem zastępnym dla płynów takich jak Domestos. Musisz tylko wrzucić do muszli 1 kapsułkę do czyszczenia, a po kwadransie wyszorować jej wnętrze oraz spuścicć wodę.

Sposób 2. Czyszczenie piekarnika

foto: google.com

Powoli zbliżamy się do okresu świątecznego, a co za tym idzie, ciągłego używania piekarnika, dlatego trzeba odpowiednio przygotować do tego swój piekarnik, żeby móc piec w nim potrawy oraz ciasta. Aby wyczyścić swój piekarnik z brudu oraz przypalenizny, musisz tylko rozpuścić jedną kapsułkę czyszczącą w ciepłej wodzie. Po wrzuceniu jej do wody, powinna się ona rozpuścić całkowicie w okolicach kwadransu. Po rozpuszczeniu należy zwilżyć tym gąbkę lub ścierkę i porządnie wyczyścić piekarnik.

Sposób 3. Czyszczenie pralki

foto: google.com

Już kilka razy mówiliśmy Wam, iż możecie wykorzystać kapsułki do zmywarki także w pralce. Najlepiej jednak będzie, gdy ponownie Wam o tym przypomnimy. Musisz tylko wrzucić do pralki dwie kapsułki oraz ustawić ją na temperaturę 60° C. Pomoże to wyczyścić pralkę oraz pozbyć się z niej brzydkiego zapachu spowodowanego przez wilgoć.

Sposób 4. Czyszczenie przypalonych garnków

foto: google.com

Jeżeli jesteś jedną z osób, uwielbiający różnego rodzaju zapiekanki i pieczone potrawy, wiesz doskonale, że przygotowanie ich wiąże się bardzo często z przypalonymi naczyniami, które ciężko wyczyścić. Żeby pozbyć się przypalenizn musisz tylko włożyć do przypalonego naczynia jedną kapsułkę czyszczącą oraz napełnić je gorącą, wrzącą wodą. Następnie należy pozostawić naczynie z wodą przez conajmniej godzinę, najlepiej kilka godzin, bądź całą noc. Gdy ten czas minie należy wylać wodę z rozpuszczoną kapsułką i dokładnie wypłukać naczynie wrzątkiem.

Sposób 5. Czyszczenie brudnych ścian

foto: google.com

Wystarczy tylko, że rozpuścisz jedną kapsułkę w 3,5 litra gorącej wody, zanurzysz w niej gąbkę bądź ściereczkę, a następnie wyczyścisz nią ściany. Pozwoli to usunąć rysunki wykonane długopisem lub różnego rodzaju zadrapania ściany.

Sposób 6. Czyszczenie mebli ogrodowych

foto: google.com

Aby łatwo i sprawnie wyczyścić brud oraz kurz z mebli ogrodowych należy użyc do tego kapsułki do zmywarki. Potrafią one pozbyć się nawet bardzo zaschniętych ptasich odchodów. Wystarczy tylko, że rozpuścisz jedną kapsułkę we wrzącej wodzie, założysz gumowe rękawiczki, a następnie wyszorujesz meble.

Główne zdjęcie: google.com