Ten wypiek będzie idealny, jeśli najdzie Cię ochota na coś słodkiego, a nie chcesz zadowolić się byle czym. A co najlepsze – składa się jedynie z 3 składników, które prawdopodobnie masz u siebie w domu. Będzie pysznie i tanio!

Okazja do zjedzenia tego ciasta może być każda – jako deser, na poczęstunek dla niezapowiedzianych gości lub nawet szybki pomysł na romantyczny wieczór. Będzie też idealne na zbliżające się święta Wielkanocne – nie zajmie Ci dużo czasu, a na pewno zachwyci rodzinę.

Przygotowanie jest tak proste, że do pomocy możesz zaprosić swoje dzieci, czy też wnuki. Będzie to dla nich świetna zabawa i nauka jednocześnie, a na koniec możesz nagrodzić ich pysznym deserem, który sami pomogli zrobić. W przepisie nie ma ostrych narzędzi, a przygotowanie go jest całkowicie dla nich bezpieczne. Możesz od razu pokusić się o zrobienie dwóch takich ciast – na pewno się przydadzą.

Do wykonania ciasta potrzebujesz 450 g gotowego ciasta francuskiego – najzwyklejszego, które znajdziesz w każdym sklepie. Drugim składnikiem będzie słodka śmietanka 33% (450 ml), a trzecim 200g skondensowanego mleka zagęszczonego schłodzonego.

Tym ciastem na pewno wywołasz uśmiech na twarzach bliskich.

Zacznij od rozłożenia kupionego ciasta francuskiego na płaskiej powierzchni. Potnij je na 1,5 cm paski – powinno ich być 15.

Źródło: pikio.pl

Przygotowane paski należy przenieść na blachę, na której rozłożony jest papier do pieczenia.

Źródło: pikio.pl

Paski powinny się piec 12 minut w temperaturze 200 stopni. Z upieczonej porcji odkładamy 3 paski – przydadzą nam się później.

Źródło: pikio.pl

Słodką śmietankę 33% miksujemy na wysokich obrotach na gęsty krem.

Źródło: pikio.pl

Do kremu dodajemy 200 ml mleka skondensowanego zagęszczonego i ponownie miksujemy. Odkładamy analogicznie 3 łyżki kremu – one również przydadzą się później.

Źródło: pikio.pl

Spód keksówki (30 cm x 10 cm x 8 cm) wyłóż zwykłą folią spożywczą, a na to pierwszą warstwę kremu.

Źródło: pikio.pl

Kolejno na warstwę kremu układamy 4 upieczone paseczki. Najlepiej schłodzone.

Źródło: pikio.pl

Czynność tę powtarzamy, aż ułożymy wszystkie paski. Na samej górze powinien znajdować się krem. Teraz czas na schłodzenie naszego ciasto. Odstaw je do lodówki na około 12 godzin. Wtedy nabierze miękkości.

Źródło: pikio.pl

Schłodzone ciasto wyciągnij z formy i wysmaruj jego boki używając wcześniej odłożonego kremu.

Źródło: pikio.pl

Teraz kolej na 3 patyczki, które odłożyliśmy wcześniej. Pokrusz je na malutkie wiórki i posyp nimi ciasto z wierzchu. A teraz czas się zajadać!

Źródło: pikio.pl

Smacznego!

Główne zdjęcie: pikio.pl