Świat zwierząt, w przeciwieństwie do świata ludzi, nie rządzi się podziałami oraz uprzedzeniami. Najlepszy przykład z możliwych to właśnie ta historia… Suka rasy pitbull, która przeżyła w swoim życiu wiele strasznych chwil, postanowiła wraz z pomocniczką tej samej rasy zaopiekować się potrzebującymi opieki kotkami.

Kotka o imieniu Helen w wieku siedmiu lat wydała na świat dwa niewidome kotki, o imieniach Bruce oraz Willis. Kotki były newidome, ponieważ ich matka chorowała na zaawansowaną jaskrę w czasie porodu. Poród odbył się w jednym ze schronisk.

foto: podaj.to

Weterynarz w schronisku zdecydował się na usunięcie kotkom oczy, ponieważ były one niewidome, a ich oczy miały wrzody oraz infekcje.

foto: podaj.to

Kocia rodzinka była w tragicznej sytuacji, kiedy nagle w schornisku znalazła się osoba, która chciała jej pomóc. Sherry Stewart postanowiła stworzyć rodzinę zastępczą dla kotów.

Wyjątkowe jest to, że miała ona już wtedy dwa pitbulle.

foto: podaj.to

Alfie, suczka widoczna na poniższym zdjęciu, została adoptowana przez Sherry w 2012 roku.

foto: podaj.to

U poprzedniego właściciela była ona trzymana zamknięta w szopie oraz prawie że umarła z głodu. Z początku Serry wraz z rodziną bali się, iż ten z reguły niebezpieczny piesek będzie zagrożeniem dla ich niedawno narodzonej córki, lecz po krótkim czasie wszystkie obawy zniknęły. Przy pierwszym ich spotkaniu, suczka radośnie przywitała się z dzieckiem, całując ją w policzek. Kolejna suczka, Hubbell, była nie mniej kochana niż jej przyszywana siostra.

foto: podaj.to

Alfie jest wyjątkowo kochanym psem. Pokochała kocią rodzinę jak swoje własne dzieci.

W tym moencie kotki oczekają adopcję, która niestety jest skomplikowanym procesem, ponieważ bracia przeżyli wiele traumatycznych chwil, więc muszą być adoptowani razem i nie rozdzieleni. Dla niektórych osób problemem jest nawet zaadoptowanie jednego, zdrowego kotka, a co dopiero dwóch i to jeszcze niewidomych. Obecnie kotki przebywają wraz ze swoją mamą u boku pitbullowych matek zastępczych.

foto: podaj.to

Główne zdjęcie: podaj.to